stomatolog lublin

Stomatologia estetyczna

Dzięki nowoczesnym metodom wybielania zębów można osiągnąć naprawdę rewelacyjne rezultaty. Stomatologia estetyczna oferuje w tym zakresie pełną gamę zabiegów wyróżniających się skutecznością i bezpieczeństwem. Mogą skorzystać z nich Państwo w naszym gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie nakładkowe

W gabinecie stomatolog wykonuje specjalną nakładkę na łuki zębowe. Pacjent otrzymuje specjalny żel wybielający, który jest aplikowany do nakładki. Czas noszenia nakładki w jamie ustnej zależy od stężenia preparatu i jego rodzaju.

Metoda Office - wykorzystanie lampy

To metoda, która daje szybkie efekty. Przed rozpoczęciem zabiegu stomatolog sprawdza stan zębów i określa, czy są przeciwwskazania do zabiegu, konieczne jest też dokładne oczyszczenie zębów przez skaling i piaskowanie. Podczas zabiegu dziąsła i zęby są zabezpieczane specjalną żywicą, nakłada się na nie żel wybielający i naświetla lampą emitującą niebieskie światło. Czas trwania zabiegu do około 45 minut.

Po zabiegach wybielania przez 2 godziny należy pić tylko wodę mineralną, nie palić papierosów i nie spożywać produktów spożywczych, zwłaszcza barwiących, zbyt zimnych i gorących, aby zmniejszyć ryzyko nadwrażliwości.

Z diety należy wykluczyć na około 2 tygodnie:
. herbatę
. kawę
. soki owocowe, colę, napoje gazowane
. czerwone wino
. buraczki, barszcz
. jagody

Po zabiegu może pojawić się nadwrażliwość zębów. Wybielaniu nie ulegają koronki, wypełnienia, protezy. Wybielanie nie jest wskazane dla kobiet w ciąży i karmiących.